Aktuality

SLUNCE, PLÁŽ, KOUPÁNÍ…A PÉČE

Proč, když se chcete cítit v létě fajn a upravujete si vlasy na noční párty, tak vás vlasy moc neposlouchají, jsou suché, matné a se slzami v očích se připravujete na to, že se budou muset zase zkrátit, protože jejich konečky jsou roztřepené?
I když některé z vás tento typ vlasů v toto období dokonce vyhledáváte a libujete si, že vás právě tehdy baví, tak víte, že s nimi není něco v pořádku…
A co jejich barva a stejně nakonec děláte vše pro to, aby byly zase zdravější.

Přece jste si je myla tím dobrým šamponem a dala pak kondicionér, který vám celoročně vyhovuje a vaše vlasy po nich vypadají skvěle???

Aha, to SLUNÍČKO… Určitě je agresívnější než před tím…

Ale to je jen půl pravdy…

Intenzívní slunění bere vlasům jejich vláhu a vysušuje je!!!

Pozor, zimní období je mnohem sušší a vlasy nejsou tak vysušené. A UV ochrana je v zimním období dokonce více aktuálnější než v létě. Proto většinou tyto UV ochrany obsahují i stylingové produkty, které aplikujete na vlasy celoročně…

SOLI JSOU PŘÍČINOU POŠKOZENÍ STRUKTURY VLASŮ a jejich tzv.“zplstnatění“!!!
A soli jsou i v prostředcích na úpravu vody v bazénech a bazénových chemií.

Vlasy absorbují nejen vodu, ale i soli v ní obsažené. Vlas vodou nabobtná a rozpuštěné v ní soli se dostávají poměrně hluboko do jejich struktury. Když pak vlasy uschnou, smrští se a SOLI ZKRYSTALIZUJÍ!!!
To má za následek DESTRUKCI VLASOVÉHO VLÁKNA !!!
Doslova jsou zevnitř krystalkami solí rozervány !!!

Takové vlasy přicházejí o potřebné proteiny a přirozenou vláhu!!!

Při následné aplikaci barvy, odbarvovače, melíru atd. tato aplikovaná chemie zreaguje se solí ve vlasech a výsledky bývají při nejlepším nekvalitní a často i likvidační!!! A stojí to víc peněz, než pořídit vhodné produkty, které vlasy ochrání.

ČISTĚTE – CHRAŇTE – REGENERUJTE

Speciální edice profesionálních produktů při slunění a koupání v mořích i bazénech sestává přesně z takových produktů, které obsahují nejen HYDRATAČNÍ LÁTKY, ŠIROKOSPEKTRÁLNÍ UVA a UVB FILTRY, jsou BEZ PARABENŮ, SILIKONŮ a jiné zatěžující chemie.

AFTER SUN“ SHAMPOO HLAVNĚ navíc obsahuje, nebo by měl obsahovat,PATENTOVANOU LÁTKU, která umí aktIvně navázat na sebe soli a špatnou chemii a tím vlas šetrně VYČISTIT!!!

AFTER SUN“ CONDITIONER obsahuje silně hydratační látky, které pronikají do hloubky vlasového vlákna a pomáhá šupinkám kutikuly na povrchu vlasů k jejich bezchybnému přilnutí a tím ochraně vnitřního prostředí vlasu a jeho stavebních látek a také silné ANTIOXIDANTY.

SUN PROTECTIVE“ KRÉMY, SPRAYE a OLEJE chrání vlasy před sluněním (UVA a UVB filtry) a vytváří dokonalou ochranu vlasů před vniknutím SOLÍ a CHLÓREM a jiné nevhodné chemie do struktury vlasů a tím zabraňuje jejich destrukci a CHRÁNÍ I VLASOVOU POKOŽKU!!! Na vaší volbě je, který z nich budete preferovat vzhledem k účesu a typu vlasů…

Že nejedete letos k moři???

Jen málokdy se celou sezónu koupeme v přírodních jezerech a řekách a tyto principy platí i u koupání se v BAZÉNECH a UMĚLÝCH KOUPALIŠTÍCH. DOMÁCÍ BAZÉNY NEVYJÍMAJE!!!

Víte, jak mají někdy blondýnky vlasy nazelenalé, za to může sůl MODRÁ SKALICE, ale ta se do vlasů dostává bez ohledu na jejich barvu a proto jsou na tom blondýnky v podstatě lépe než brunety, protože ty toto přijetí solí alespoň hned vidí a tento problém aktivně řeší!!!
Navíc chemicky upravená voda obsahuje mnoho dalších látek, které vlasům nesvědčí, takže POZOR!!!

Připravte se na LÉTO, SLUNĚNÍ a KOUPÁNÍ SE, protože kdo je připraven, není překvapen…

Skuteční odborníci Vám rádi poradí a vysvětlí vám principy této specifické péče.

A poznámka na okraj…
BARVIT ČI NEBARVIT VLASY PŘED DOVOLENOU U MOŘE, či slunění a koupání???“
Záleží na tom, jak se na té dovči chcete cítit, jestli se i tam chcete líbit, cítit se sexy a žádané, tak barvit URČITĚ!!! Proč zrovna na fotkácj z dovolené nevypadat krásně???

VYZKOUŠEJTE U SVÉHO PROFÍKA aplikaci VYSOCE REGENERUJÍCÍ KOLORIZACE VLASŮ zpravidla se jedná o tzv. SEMI-PERMAMENTNÍ BARVY BEZ AMONIAKU, KLASICKÉHO KOSMETICKÉHO PIGMENTU NA BÁZI HYDRATAČNÍCH A PROKERATINIZAČNÍCH TECHNOLOGIÍCH, díky nim dosáhne PROFI – kadeřník nejen chtěného odstínu, ale i ochrany před již zmiňovaným sluníčkem, solí, chlórem atd.

V průběhu letních měsíců můžete dál používat vaši běžnou vlasovou péči, jen ji doplňte o tuto speciální edici. Vždyť to děláte pro Vás a vaše vlasy. Nezapomínejte na to…

 

 

 

Za co platíte u vaší kadeřnice?

karernice-web-udrzba

Nevím, jak to mají jiné kadeřnice, já se ptám už při konzultaci, jestli chce zákaznice znát přibližnou cenu, pokud se do té doby sama nezeptá. Klientka je pak víc v klidu, může si návštěvu užít a já vím, že bude moje práce zaplacená. Bohužel ale ne pokaždé jsem si jistá tím, že zákaznice má aspoň představu za co platí. A na jednu stranu mě to hrozně mrzí, protože si podle mě spoustu lidí stále myslí, že platí za barvu a práci. A ono toho je v té ceně mnohem víc, tak si to pojďme projet hezky od začátku, ať my, kadeřníci, víme, za co si ty peníze říkáme, a vy, zákazníci víte, za co platíte.

Začíná to už v době, kdy jsme se rozhodovali kam dál na školu. Investovali jsme 3 roky do sbírání vědomostí a praxe. Někdo i víc. A pak taky v průběhu kariéry vychází nové a nové trendy, techniky, materiály, kolekce… a my se snažíme to vše ovládat a znát. Takže dáváme čas, nemálo peněz a trpělivost do dalších školení a seminářů.

Pak přichází na řadu uvést se nějak do provozu. Každá kadeřnice musí investovat do vhodného nářadí, pomůcek a materiálů. A nebudete tomu možná věřit, ale začíná to na řádech desetitisíců až statisíců. A pokud si někdo zařizuje svůj vlastní salon, je to mnohem víc. Pak jsou tu další, kteří každý měsíc platí za nájem provozovny nebo křesla. Všichni, kdo podnikají, si k nákladům na nájem přečtou ještě sociální a zdravotní pojištění a ideálně ještě nějaké nepovinné pojištění. Mimochodem, nedávno jsem to počítala a za 40 let podnikání odvedeme přibližně 1 milion korun na sociálním pojištění, ze kterého my, podnikatelé, nemáme žádné nemocenské a moc kadeřnic na tříleté mateřské taky neznám.

Dále tady máme už zmiňovaný materiál, barvy, melíry, šampony, kondicionéry, kůry, tužidla, laky…  Provozní věci jako hygienické potřeby, káva, ručníky (děkuju, děkuju a ještě jednou děkuju za podmínky u vás v salonu!)………
Pak taky jednou za čas nové nůžky, fén, žehličku na vlasy…
Nezapomeňme na spotřebu plynu, elektřiny a vody….

A po tom, co tohle všechno zaplatíme a dáme stranou na další výdaje, pak nám zbyde nějaká výplata :-). Možná to vyzní tak, jako bych si chtěla stěžovat, ale to v žádném případě není záměr tohoto článku. Myslím, že když si to kadeřnice spočítá, jde to udělat tak, aby vše vycházelo, a odměnou nám jsou naše zákaznice, práce, kde jsme svými pány a ten krásný hřejivý pocit, když zákaznice odchází spokojená se svým účesem. A nevím, jak to mají ostatní, ale já se do své práce, na své kolegyně a  na své zákaznice vždy těším.

 

Šampony z drogerie obsahují tři hlavní škodlivé ingredience:  sulfáty, silikony, parabeny
Škodlivé látky se dostávají pokožkou do krevního řečiště.

Silikony obalují vlas, takže vypadá na pohled dobře, ale zapříčiní, že do vlasu neprostupuje výživa a rychle se vymývá barva. 

Na foto vpravo ve vodě nerozpustný silikon z kondicionéru z drogerie, vlevo profesionální kondicionér.              samp

Není šťastnou volbou pomocí silikonů obsažených v péči, tj. šamponech, kondicionérech, maskách a olejích z drogerie dosáhnout efektu na pohled, ale začít s léčbou vlasu podle procesů, které se odehrály uvnitř.

Správná volba šamponu a kondicionéru dle diagnózy vlasu má rozhodující vliv na jeho zdraví. 

– Používejte kvalitní šampony. Je důležité důkladně oplachovat šampon po umytí vlasů, dokonce příliš krátké oplachování šamponu podstatně podporuje tvorbu lupů a svědění pokožky.

– Používejte vždy kondicionér. Kondicionér vlas uzavírá a uhladí, slouží jako ochrana vlasu před vnějšími vlivy.

– Profesionální šampony neobsahují škodlivé látky, které obsahují šampony z drogerie. Přesněji řečeno, pokud obsahují profesionální šampony sulfát, paraben, silikon, pak jde o neškodný druh těchto látek.

Sodík lauryl sulfát 

(SLS) je umělá pěnivá látka, která je obsažena čistících prostředcích a odmašťovadlech proto, že zákazníci očekávají bohatou pěnu.
Sodík lauryl sulfát dráždí pokožku, má schopnost proniknout jednotlivými vrstvami kůže a dostat se do krevního řečiště.
Většina mýdel, šamponů a hydratačních krémů, v nichž je obsaženo SLS, také obsahuje velké množství chemikálií.
SLS zbavuje vlasy a pokožku hydratace, velmi účinně ničí tukové vrstvy, které jinak udržují pokožku hebkou a vláčnou, dráždí oči a jiné citlivé tkáně.
SLS také způsobuje vypadávání vlasů – dochází k podráždění a následnému možnému poškození vlasových folikul. Šampony s obsahem SLS mohou způsobovat vysušování střední části vlasu, což má za následek ztrátu přirozeného lesku a matný vzhled vlasů.
Sulfátů je více druhů, některé jsou neškodné.

Parabeny

Parabeny jsou konzervační látky používané při výrobě kosmetiky. Ve složení je poznáte podle přípony -paraben.
Parabeny a jejich soli se používají při konzervaci velké většiny kosmetických produktů,  jsou považovány většinou za bezpečné a zdravotně nezávadné.
Nevýhodou parabenů je jejich chemický původ, přeci jenom jsou to látky, které vznikají umělou cestou a nejsou tělu přirozené. Navíc nejsou přirozeně odbouratelné v přírodě.
Největší výhodou používání parabenů je jejich velmi dobrá účinnost proti plesnivění, bakteriím a mikroorganismům v kosmetice.
Parabeny můžou ovšem způsobovat i alergie a navíc se chovají jako ženské hormony – estrogeny.
Můžou tak být zodpovědné za snížení plodnosti u mužů nebo za výskyt nádorů v prsu.

Jako problém se také ukazuje hromadění a kombinace parabenů na pokožce při běžném používání kosmetiky, víte o tom, že průměrná žena na sebe během jednoho dne namaže 12 produktů obsahující parabeny?

Kosmetické firmy tak začínají v posledních letech od užívání parabenů ustupovat a hledají nové náhražky a modernější konzervační prostředky. A tak i u velkých kosmetických značek dnes už najdete produkty označené jako paraben free.

PŘÍRODNÍ KONZERVANTY – V dnešní době jsou známé i přírodní konzervanty, které se používají v certifikované přírodní kosmetice. Většinou jde o kyseliny a jejich soli, které se přirozeně vyskytují například v ovoci.  PARABENY V KOSMETICE NEPOTŘEBUJETE

Silikony

Mohou byt univerzálními pomocníky při obnově zničených vlasů nebo ty, které pomáhají, díky ochranné vrstvě, zabezpečit ten hebký, hladký povrch.

Problém je, že některé silikony jsou velmi hydrofobní (odpuzující vodu). Tento atribut sice pomůže snížit porozitu vlasů, protože pokrytím vlas nemá šanci absorbovat vlhkost z ovzduši, a tudíž je hladší a rovnější.
S tím jde ale ruku v ruce ten zásadní problém: tyto těžké silikony není jednoduché z vlasů vymýt.

JAK SE V SILIKONECH VYZNAT?
zde přikladám orientačně čtyři druhy, které jsou nejčastěji používané, a jejich vlastnosti.

1)CYCLOMETHICONE: je to jeden z nejčastěji využívaných silikonu. Odpařuje se, a tudíž nezanechává na vlasech nános.
najdete jej jak v bezoplachových, tak v oplachovacích produktech.

2)DIMETHICONE COPOLYOL: je silikon, který je vodou rozpustný. Je lehký, a vytváří velmi lehký povlak. Je často používán ve výživných šamponech, ale je drahý a navyšuje cenu jakéhokoliv produktu ve kterém je použit.

3)AMODIMETICONE (NEBO SILIKONY, KTERE MAJI V NAZVU „AMO“, „AMINE“, NEBO „AMINO“): jsou vytvořeny tak, aby se lépe uchytily na vašich vlasech, zatímco se tváři, že vaše vlasy uhlazují, vytváří nános, který muže být oříšek odstranit. Nejvíc se využívají v bezoplachových kondicionérech pro tvrdé, krepaté nebo kudrnaté vlasy.

4)DIMETHICONE: nejběžnější, a nejlevnější silikon. Dodává krásny lesk, ale je složitý na odstranění. Pokud se velmi navrství, vlasy zatíží.

Ne všechny silikony jsou špatné. Jen je dobré vědet, kterým se vyhnout.
Autor: kolegyně Ema Kubáčová

 

 

15542015_1321485877871775_5587383897199428789_nobr

 

Nová ozdravná služba v salonu s výsledken až po dobu 10 mytí. technologie patentovaná Redken založená na 6 letech výzkumu. Hloubková péče aktivovaná teplem opraví až rok poškození vlasů. Služba je prováděna profesionálním nástrojem a prodeuktem určeným pouze kadeřníkům.

Složení profesionální kúry Heatcure obsahuje jedinečnou kombinaci proteinů, směs olejů, vosků s nízkým bodem tání a kationových kondicionérů. Jakmile produkt zahřejeme speciálním nástrojem se stabilní teplotou, účinné látky proniknou do kutikuly až ke kortexu. Kationové kondicionéry kutikulu uhladí a uzamknou v ní proteiny a oleje pro zajištění trvalých obnovitelných výsledků.

Přístroj vzhledem připomíná tradiční žehličku na vlasy, ale nenechte se zmýlit, jeho úlohou není tvarování účesu, ale hloubková obnova vlasů.  Díky jedinečnému složení proteinové kůry kombinované s působením přesné teploty suché a poškozené vlasy klientky zregenerujete a vymažete až jeden rok poškození. Několik týdnů testování  nás  přesvědčilo o tom, že si Heatcure přívlastek REVOLUČNÍ opravdu zaslouží.
V galerii webových stránek naleznete fotky před a po aplikaci.

Hair Colors Set. Tints

Není barva jako barva

Přijde mi, že se o tom s klientky mluvím stále, ale proč si to jednou neshrnout do jednoho článku? A co vlastně? Rozdíl mezi lákavými barevnými krabičkami z drogerie a barvením u vaší kadeřnice.

Hlavní a nejdůležitější rozdíl je mezi sílou obsahu té barvy. Protože stejnou krabičku jako jste si koupila vy ve vaší drogérce za rohem a prodavačka vám o ní tvrdila, že je nejlepší, si mohla koupit i paní B tisíce kilometrů od vás na své silné havraní vlasy. A vy přece nemáte tak silné a tmavé vlasy. Chcete si nabarvit třeba jen o tón jinou barvu než je ta vaše. Ale směs uvnitř krabičky je vytvořená tak, aby zabrala většině žen s různými vlasy. Takže na někoho, kdo má slabé vlasy, to je zbytečně silné a na paní B je to zase třeba slabé. Celý příspěvek

paul-mitchell-novinkaNovinka od Paul Mitchell

Exkluzivní komplex účinných látek KeraReflect™ obohacený o olej katránu etiopského dodává vlasu vlhkost, vyhlazuje jeho šupinatou vrstvu a během stylingu jej chrání před poškozením teplem.

Vše o novince najdete na oficiálním webu produktu.

Veškerý sortiment je k zakoupení v našem kadeřnickém salonu.

Celý příspěvek