Hair Colors Set. Tints

Není barva jako barva

Přijde mi, že se o tom s klientky mluvím stále, ale proč si to jednou neshrnout do jednoho článku? A co vlastně? Rozdíl mezi lákavými barevnými krabičkami z drogerie a barvením u vaší kadeřnice.

Hlavní a nejdůležitější rozdíl je mezi sílou obsahu té barvy. Protože stejnou krabičku jako jste si koupila vy ve vaší drogérce za rohem a prodavačka vám o ní tvrdila, že je nejlepší, si mohla koupit i paní B tisíce kilometrů od vás na své silné havraní vlasy. A vy přece nemáte tak silné a tmavé vlasy. Chcete si nabarvit třeba jen o tón jinou barvu než je ta vaše. Ale směs uvnitř krabičky je vytvořená tak, aby zabrala většině žen s různými vlasy. Takže na někoho, kdo má slabé vlasy, to je zbytečně silné a na paní B je to zase třeba slabé.

Dalším problémem je doba působení. Všimla jste si, že se stává, že si kadeřnice v průběhu barvení chodí domíchávat barvu? Jasně, je to třeba pro to, že neodhadla množství, ale je to taky proto, že barva začíná působit už od chvíle namíchání a je účinná třeba jen hodinu. Ta z drogerie ne. Barví a barví co ji síly stačí. Takže ten váš vlásek narušuje až do “morku kostí”. A pokud barvíte pravidelně, ideálně vždy celé vlasy, tak už to vlastně ani nejsou vaše vlasy, je to něco, co je z většiny tvořené něčím z té barevné krabičky.

Další rozdíl je už ve slově MÍCHÁNÍ. Vaše kadeřnice míchá barvu přesně na vaše vlasy. Počítá s tím, jakou barvu a odlesky mají teď, jakou tam chcete potom a jaký je stav vašich vlasů. Takže může namíchat třeba tři barvy dohromady, dá k tomu sílu vyvíječe přesně na vaše vlasy a vás čeká výsledek, na jakém jste se dohodli. Krabička z drogerie neví, jaké máte vlasy a vy zase nemusíte vědět, co si na vlasy dát, aby se základem vzniklo to, co jste si vybrala. Od toho jsme tu my kadeřnice.

V neposlední řadě se vám může ta lákavá věc z televize vymstít třeba až za 5 let, co se s ní budete barvit a budete nadšené, jak to máte krásné a šetříte. Pak si totiž můžete říct, že chcete změnu, ale váš vlas bude už tak přesycený tou chemií z drogerie, že to bude mnohem, ale MNOHEM těžší cokoliv změnit a troufám si říct, že to doma nezvládnete.
Závěrem je tady ještě jeden rozdíl. Vy si asi o trochu připlatíte u kadeřnice, ale ten rozdíl ceny nebude jen za ten rozdíl v barvě, ale i za poradenství na doma, nové trendy a to, že se někdo bude věnovat vám.

Já chápu, že ty reklamy v televizi mluví jasně, sama bych jim asi taky naletěla, ale proto, že vím co za tím je, tak ty regály už bez povšimnutí procházím. Zkuste to prosím také.

 

Kadeřnice Brno | Aktuality