Za co platíte u vaší kadeřnice?

karernice-web-udrzba

Nevím, jak to mají jiné kadeřnice, já se ptám už při konzultaci, jestli chce zákaznice znát přibližnou cenu, pokud se do té doby sama nezeptá. Klientka je pak víc v klidu, může si návštěvu užít a já vím, že bude moje práce zaplacená. Bohužel ale ne pokaždé jsem si jistá tím, že zákaznice má aspoň představu za co platí. A na jednu stranu mě to hrozně mrzí, protože si podle mě spoustu lidí stále myslí, že platí za barvu a práci. A ono toho je v té ceně mnohem víc, tak si to pojďme projet hezky od začátku, ať my, kadeřníci, víme, za co si ty peníze říkáme, a vy, zákazníci víte, za co platíte.

Začíná to už v době, kdy jsme se rozhodovali kam dál na školu. Investovali jsme 3 roky do sbírání vědomostí a praxe. Někdo i víc. A pak taky v průběhu kariéry vychází nové a nové trendy, techniky, materiály, kolekce… a my se snažíme to vše ovládat a znát. Takže dáváme čas, nemálo peněz a trpělivost do dalších školení a seminářů.

Pak přichází na řadu uvést se nějak do provozu. Každá kadeřnice musí investovat do vhodného nářadí, pomůcek a materiálů. A nebudete tomu možná věřit, ale začíná to na řádech desetitisíců až statisíců. A pokud si někdo zařizuje svůj vlastní salon, je to mnohem víc. Pak jsou tu další, kteří každý měsíc platí za nájem provozovny nebo křesla. Všichni, kdo podnikají, si k nákladům na nájem přečtou ještě sociální a zdravotní pojištění a ideálně ještě nějaké nepovinné pojištění. Mimochodem, nedávno jsem to počítala a za 40 let podnikání odvedeme přibližně 1 milion korun na sociálním pojištění, ze kterého my, podnikatelé, nemáme žádné nemocenské a moc kadeřnic na tříleté mateřské taky neznám.

Dále tady máme už zmiňovaný materiál, barvy, melíry, šampony, kondicionéry, kůry, tužidla, laky…  Provozní věci jako hygienické potřeby, káva, ručníky (děkuju, děkuju a ještě jednou děkuju za podmínky u vás v salonu!)………
Pak taky jednou za čas nové nůžky, fén, žehličku na vlasy…
Nezapomeňme na spotřebu plynu, elektřiny a vody….

A po tom, co tohle všechno zaplatíme a dáme stranou na další výdaje, pak nám zbyde nějaká výplata :-). Možná to vyzní tak, jako bych si chtěla stěžovat, ale to v žádném případě není záměr tohoto článku. Myslím, že když si to kadeřnice spočítá, jde to udělat tak, aby vše vycházelo, a odměnou nám jsou naše zákaznice, práce, kde jsme svými pány a ten krásný hřejivý pocit, když zákaznice odchází spokojená se svým účesem. A nevím, jak to mají ostatní, ale já se do své práce, na své kolegyně a  na své zákaznice vždy těším.

 

Kadeřnice Brno | Aktuality